Top
TekniksatGroup

Merkezi Uydu TV Dağıtım Headend Sistemleri (SMATV)

TekniksatGroup headend sistemleri ile çeşitli uydulardan alınan belirli sayıda (ort. 24-60) TV ve radyo kanalı tek bir merkezde toplanarak, normal TV alıcılarından alınabilecek tipte analog sinyal olarak dağıtılabilir.
Yayının TV' ye vrilemesi için herhangi bir ara yüze (Receiver, deceder v.s.) ihtiyaç yoktur. Doğrudan priz ile TV arası kablo bağlantısı yeterlidir.
Bu özelliğinden dolayıdırki kamu ve iş merkezleri başta olmak üzere büyük toplu konut alanları, oteller, hastanelerde bu sistemler tercih edilmektedir.

Merkezi Uydu TV Multiswitch Sistemleri

TekniksatGroup bünyesinde bulunan RFT TEKNOLOJİ A.Ş tarafından üretilen uydu dağıtım sistemleri (Multiswitch Sistemleri) düşük sinyalde çalışabilme, az güç harcama, led'li uyarı sistemi ve daha birçok üstün teknolojik özellikleri ile uydu sektöründe tercih edilen ürünlerdir.
Türkiye merkezi uydu sistemleri alanında, ilk multiswitch (uydu dağıtım santrali) Tekniksat tarafından geliştirilmiş ve üretilmiştir. Ürüne dünyada hiçbir firma tarafından uygulanmayan abone port kilitleme özelliği adapte edlmiştir.
5 girişten 17 girişe kadar ve 8 aboneden 32 abone çıkışına kadar farklı ürün seçenekleri ile ürünler birbirlerine adapte edilerek abone sayısında sınır olamadan 100 ile 1500 aboneye kadar büyük projelerde dağıtım kolaylığı sağlamaktadır.


Mobil Vasıtalar Merkezi Uydu Sistemleri

TekniksatGroup; otobüs, karavan, minibüs, tren, gemi, yat ve katamaran gibi mobil vasıtalar merkezi uydu sistemlerini kendi AR-GE labaratuarlarında geliştirerek, ihtiyaca göre sistem üreterek, teknik ekip ve deneyimli kadrosuyla satış, montaj ve teknik destek vermektedir.
Multiswitch ve uydu ekipmanları kullanarak artık hareket halindeki araçlardan uydu yayınlarını kesintisiz ve net alan dijital uydu görüntü sistemleri ile keyifli yolculuklar yapabileceksiniz.
Harekete duyarlı hassas sensörler ile mikroişlemci denetimli sistem, aracın seyir esnasındaki hareketlerini algılayıp anteni sürekli aynı yönde tutacak şekilde uyduya kitler ve uyduyu takip eder. Tünel, Köprü, alt geçit gibi fiziksel engellerden dolayı oluşan kesintilerde, bir süre daha aynı konumda kalarak yayının tekrar gelmesini bekler. Park halinde otomatik olarak uyku konumuna geçer.


Multifocus Uydu Antenleri

TekniksatGroup Multifocus Uydu Antenleri ile bir uydu anten kullanılarak 8 farklı uyduyu almak mümkün.
Değişik Boyutlarda olabilen yeni teknoloji uydu antenleri binalardaki çanak anten kirliliğinide azaltmaktadır.
Türkiye'de özel olarak üretilen uydu antenlerimizde dardeye ve sıcak-soğuk ısı farklılıklarına çok dayanıklı SMS malzeme kullanılmaktadır. Profesyonel uydu sistemlerinde TekniksatGroup Multifocus Uydu Antenleri tercih edilmektedir.


Kapalı Devre CCTV Kamera Sistemleri


Yaşadığımız çevrede her zamankinden daha fazla suça tanık oluyoruz. Bu yüzden güvenlik sorunu sadece kamu kuruluşları, havaalanları ve iş yerleri için değil, bireylerin güvenlik ihtiyaçları içinde son derece gereklidir. Kapalı devre kamera sistemleri ile gözetim, güvenlik ve korunma alanında dikkate değer faydalar sağlanmaktadır.
Sistem Kurulumundan önce güvenlik ihtiyacının ne tür bir sistem gerektirdiğinin tespiti ve ihtiyaca uygun montaj ve teknik destek sağlanması son derece önemli, TekniksatGroup hizmet verdiği CCTV kamera Sistemleri alanında, her noktaya yerleştirilmiş kameralardan, dünyanın her yerinden görüntülenebilen yüksek kalitede video ve ses iletimini sağlamaktadır.

Görüntü - Ses - Data Transfer Sistemleri

TekniksatGroup, Görüntü- Ses-Data Transfer sistemleri ve aksesuarlarını kendi fabrikasında üretmektedir.
Güvenliği sağlanacak bölgede bulunan kamera, sensör veya dedektörlerden gelen veri görüntülerin denetleme merkezlerinden kontrolünü sağlamaktadır. Standart kablolama , fiber optik, telefon hatları veya mevcut network üzerinden veri ve görüntü iletimi çok uzun mesafelere kadar yapılabilmektedir.


Fiber Optik Uydu Dağıtım ve İletişim Sistemleri


İnternet ve geniş alan ağlarda kullanılan Fiber Optik teknolojileri dar alanlarda uygulanabilen ve montaj kolaylığı sağlayan hızlı ve kayıpsız son teknoloji sistemlerdir.
Fiber Optik kablolar ve kullanılan aktif ürünler sayesinde uydu sistemleri, network ve telefon hizmetleri taşınacağı gibi özel güvenlik kameraları, alarmlar, intercom sistemleri ve audio-video sistemleride bu alt yapı üzerinden çalışabilir.
Fiber uygulamaları, gelecekte ortaya çıkabilecek ihtiyaçlarınızı yanıtlayabilecek, uygulaması kolay ve etkin bir tekonoloji yatırımıdır. TekniksatGroup, bu alanda montaj ve teknik destek verilmektedir.